Ev Temizliği

Ev Temizliği Hizmet Detayı

Ev TemizliğiEv temizliğinde temizlik personeli arayışı ve temizlik düzenini kontrol etmek oldukça uzun ve yorucu bir süreç oluyor. Ev temizliği ihtiyaçlarında Sarıkaya Kurumsal Temizlik  olarak güvenlik kontrollerinden geçmiş ve alanında profesyonel temizlik uzmanları ile kısa sürede profesyonel bir temizlik hizmeti ile temizlik ihtiyaçlarında yanındayız

Hizmete Genel Bakış

Haftalık temizlik için yeteri kadar zaman ayıramıyor ya da bu gücü kendinizde bulamıyorsanız eğer sizler de Ankara Sarıkaya Kurumsal Temizlik  ekibimizden yardım alabilirsiniz. Temizlik çalışmaları gün içerisinde tamamlanıyor ve bizler temizlik yaparken siz de kahvenizi yudumluyorsunuz. Bu sektöre yıllarını vermiş olan personel kadromuz, yaşam alanlarınızı ilk günkü hali ile temiz ve sağlıklı bir şekilde teslim ediyor.

Hizmet Kalitesi

Sarıkaya Kurumsal Temizlik , 2001’den bu yana evleriniz de, ofislerinizde, villa ve şirketlerinizde Ev Temizliği Hizmeti sağlamaktadır. Sarıkaya Kurumsal Temizlik olarak  personellerimiz, ev ve ofis temizliği yaparken, tüm hususlara dikkat etmekte, teknik aparat ve ekipmanları ile en içinden çıkılmaz durumlarda bile üstün başarı göstermektedir. Yirmi beş yıllık tecrübeye sahip firmamız, bu sayede geçmiş devamlı müşterilerinden oluşan büyük ve geniş bir ağa sahip olmuştur.

Boş ev temizliği; biraz açacak olsak inşaat sonrası boş daire temizliği, boya badana sonrası boş daire temizliği, kiracı çıkmış boş daire temizliği, taşınma öncesi ve taşınma sonrası boş daire temizliği gibi bir çok talep oluşturan hizmet kolunun en iyi şekilde icrası gerekir. Her birey taşındığı evin temiz olmasını ister. Eşyalar gelmeden iyi bir temizlik oluşturulmamışsa sonraki temizlikler sıkıntı verir.

Dezenfeksiyonlu Ev Temizliği; korona virüs Covit-19 dahil tüm virüs ve bakteri türlerini ortadan kaldırmak için 21 yıldan bu yana çalışıyoruz.  Dezenfeksiyonlu ev temizliğinden anlaşılması gereken çok fazla detay ve uygulama şekillerini bir pakette topladık. Kullanılan dezenfektanlar, Sağlık Bakanlığı onaylı olup biosidal ürünlerdir.

 1. Buhar sistemleri ile ev dezenfeksiyonu (wc-banyo kısımlar, petekler vs)
 2. Ulv sisleme yöntemi ile ev dezenfeksiyonu (ortam dezenfeksiyonu)
 3. Lokal ev dezenfeksiyonu (kapı kolları, priz,  kulplar, musluklar vs)
 4. Dezenfekteli Vakumlama (özellikle kumaş koltuk, yatak ve sert zemin yüzeylerde)

Buharlı Ev Temizliği; buharın temizlikteki gücü yadsınamaz. Fakat bilinçli kullanılmadığı takdirde fayda yerine zarar verir. İyi bir buhar jeneratörünü kullanan personel ehil değil ise kirler daha da ortama yayılacak ve sonuç hiçte güzel olmayacaktır.

Ozonlu Ev Temizliği; Ozonu evinizin her yerinde güvenle kullanabilirsiniz. Ozon çok kuvvetli dezenfeksiyon gücüne sahip olduğu gibi hızlı etkileşime girer ve çok az miktarı yeterli olur. Ozon kalıntı bırakmadığı gibi her an oksijene dönüşür. Bu sebepten dolayı temizlediğimiz ortamlarda kimyasal kalıntısı kalmaz.

Buharlı temizlikte bir çok zaman vakum göz ardı edilmemelidir. Özellikle derinlemesine temizlik isteyen halı, koltuk gibi yüzeylerde buhar kullanıldıktan sonra mutlak vakum yapılmalıdır. Bazı cihazlar bu iki özelliği bir arada yapsa da uygulamada ayrı ayrı kullanmak gerekebilir.

Eşyalı Ev Temizliği: Eşyalı ev temizliği yaparken zor olan temizliği yapmaktan ziyade alan açmaktır. İşi bilmeyen personeller en çok bu konuda zorlanmakta ve sakarlık yapmaktadır. Bu sakarlıklar bazen bir koltuğu çekerken kendine, beline filan zarar vermek. Ben de eşyaları döküp kırmak şeklinde olabiliyor maalesef.  Boş daireden farklı nitelikte çalışma gerektiren tüm ev işlerinde önce çalışılacak alan açmalı sonra işe başlanmalıdır. Tüm mobilya malzemesine uygun bez ve kimyasal seçimi daha işin öncesinde düşünülüp hazırlanmalıdır.

Eğer bir şirketten yardım alınıyorsa halı ve koltuk temizliği için mutlak makine istenmelidir. Günümüzde sözde bir çok temizlik şirketi, makine, malzeme göndermeden 2 kova ile 2 kadın personel gönderip güya ev temizlik hizmeti sağlıyorlar. Mağdur olan müşterinin zamanı kısıtlı, gelenleri gerimi göndersin yoksa olduğu kadarı ile evi temizletsin.

Bu gibi sorunlar ile karşılaşmadan önce ehil bir temizlik şirketi mi diye derin bir araştırma yapmalısınız. Bir defa bu araştırmayı doğru yaptıktan sonra ömürlük bir temizlik firması ile çalışmaya başlayarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

İnşaat sonu ev temizliği; en zor temizlik gözü ile bakılması gereken fakat kişilerin en fazla yanılıp kolay sandığı temizlik hizmeti koludur. Düzgün yapılmadığı takdirde eşyalar ve zemin döşemeleri ciddi zarar görür. Duvar ve tavan birleşimindeki kalan boyaların sonradan çıkartılması daha zordur. En kötüsü de taşınma esnasında getirdiğiniz eşyalarınızda  kirlenir. 

İnşaat sonrası temizlikte bulunması gereken vakum makinesi, buhar jeneratörü, teleskop, elektrik süpürgesi, merdiven, paspas aparatları, 4 renk bez, cam takımları vs.

Ev camlarının temizliği ; oturulan ev camlarının temizliği ya da inşaat sonrası daire camlarının temizliğinde, camı çizmeyen özel bıçak aparatlarımız ile yapılmakta, çerçeve temizliklerine de en az camlar kadar hassasiyet gösterilmektedir.

Ev Duvarı Temizlik; saten duvar, yağlı boya duvar silimi, plastik boya duvar silimi, fayans duvarlar, mermer duvar, silinebilir kağıt kaplama duvar dahil her tür duvar yüzeyleri, uygun alkali kimyasallar kullanılarak temizlenir.

Ev halısı yıkama; ev halıları kiri ve lekeyi fazlaca barındırır ve bu halıları çoğu zaman dışarıda yıkamaya gönderdiğinizde farklı halılar ile birlikte yıkanan havuzlara atılır. Daldırma yöntemi ile yıkama sağlanması bazen fayda yerine zarar getirebiliyor. Halının renginin açılması, bakteri ve organizmalardan uzaklaşması anlamına gelmiyor oysaki.

Bu nedenle biz Sarıkaya Kurumsal Temizlik Firması olarak çoğu zaman ev halılarının yerinde vakumla yıkanmasından yanayız.

Ev koltuğu yıkama; koltuk yıkama yanı sıra koltuk hijyeni önemli. Dikkat etmediğimiz kadar fazlaca kullandığımız koltuk ve kanepelerimizde , sandalyelerimizde bazen dışarıdan gelip üstümüz başımız ile oturabiliyoruz. Yada misafir ağırlıyoruz. Bazen de yataktan kalkıp pijamalarımız ile oturabiliyoruz.

Türlü türlü neden varken biz koltuk hijyenine fazla da dikkat etmiyoruz. Ya da kirlenmesin diye her gün oturduğumuz güzelim koltuklarımızın üzerini kaplıyoruz. O zaman en güzel çözüm olan vakumlu yıkama sistemini koltuklarımızda yılda iki defa uygulayarak kolaylıkla tüm bu endişelerimizden kurtuluyoruz.

Ev temizliğinde yapılan yanlışlar :

  • Çoğu zaman misafir öncesi yada acil durumlarda hızlı temizlik şirketi arayışına girip gerekli araştırmayı yapmadan ehil olmayan ellerden hizmet almak.
  • En düşük fiyatı veren (hizmette kalite ve deneyimi tam oturtamamış) ev temizlik firmalarından temizlik hizmeti almak.
  • Tozlanma artmadan periyodik şekilde hizmet alınmaması.
  • İş güvenliksiz kişi çalıştırılması
  • Malzeme seçiminin yüzeyin cinsine ve niteliğine göre yapılmaması
  • Koltukları silerek kiri içine gömmek
  • Temizlikte kullanılması sakıncalı kimyasalları sıkça kullanmak astım krizlerini tetikler.
  • Halı ve koltuklarda vakumsuz buhar uygulaması yapmak mite’ların oluşumunu hızlandırır. İyi bir ev temizlik şirketi tüm bu sorunların üzerinden gelecek ve zamanı size bırakacaktır.

Biz Sarıkaya Kurumsal Temizlik olarak bu yıl daha önce hiç bir firmanın sahip olmadığı Altın Rehber Yılın Enleri, En iyi Temizlik Firması Ödülünü kazanmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizim bu ödüle sahip olmamızı sağlayan değerli müşterilerimizin önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.

Ankara’da ev temizliği için profesyonel ekipler Sarıkaya Kurumsal  Temizlik’te Tecrübeli kadro, profesyonel makine sistemleri dahil bulunmaktadır.

Ev temizlik sektörüne yeni bir bakış açısı getiren şirket, modern mesken temizlik makineleri, temizliğin yanı sıra hijyeni ve dezenfeksiyonun gerçekleştiği başarılı çalışmalar, koku nem giderici uygulamalar, inşaattan çıkmış daire kaba temizliklerinin yapılması, zarar görmüş zemin temizlik işleri gibi ortam iyileştirmeye münhasır bir çok yenilemeler yapmıştır. Bütün bu yeniliklere rağmen temizlik firmaları’nın ekonomik ücret tabloları ile müşterinin karşısına çıkılarak sürümden tasarruf amacına gidilmektedir.

A neatly maintained building is an important asset to every organization. It reflects who you are and influences how your customers perceive you.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X